İMES OSB MÜKEMMELİYET MERKEZİ

Haberler-3

İMES OSB MÜKEMMELİYET MERKEZİNDEN HABERLER

Kalkınma Bankası Yetkilileri İMES’te

Bölgemizde kurulması planlanan ve Mutabakat Metni imzalanan Mükemmeliyet Merkezi Projesi kapsamında hazırlanacak olan Fizibilite Raporu için Kalkınma Bankası yetkilileri ile toplantı gerçekleştirildi. Toplantı sonrasında bölgeyi tanıtmak maksadı ile galeri sistemleri ve saha gezildi. Fizibilite raporu çalışmalarının yanı sıra fizibilite eğitimleri düzenlemede İMES OSB’nin öncülük edebileceğine dair fikirler değerlendirilirken bir sonraki toplantının gündemi oluşturuldu.

daha fazla oku
İMES OSB’den Üniversitelere Ziyaret

İMES OSB Yürütücüsü olduğu ‘Uygulamalı İleri Mühendislik Mükemmeliyet Merkezi Projesi’ne İştirakçi olarak katılım sağlayan Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi yetkililerine ziyarette bulundu. Ziyaretin konusunu ilgili projenin hazırlık süreci oluştururken üniversite sanayi iş birliği çerçevesince ortak girişimlerin artırılarak işbirliğinin geliştirilmesi için neler yapılabileceği de ele alınan konular arasında yer aldı.

daha fazla oku
İMES OSB Mükemmeliyet Merkezi’nden SAHA İstanbul İle İş Birliği

Teknolojik işbirliği kapsamında SAHA İstanbul’un Mükemmeliyet Merkezi’nden faydalanmalarını ve söz konusu merkezdeki donanımlara erişimlerini sağlayacak olan protokol İMES OSB’de yer alan firmaların Savunma Sanayine tedarikçi olabilmesi ve Kurumsal İşbirliğinin artırılması amacıyla çalışmalar yürütülmesinin de önünü açmaktadır.

daha fazla oku
İMES OSB Mükemmeliyet Merkezi İçin Kolları Sıvadı

İMES Organize Sanayi Bölgesi olarak firmaların talep ettiği nitelikli iş gücünün kazandırılması, Ürün niteliğinin artırılması ve katma değerli üretimin yaygınlaştırılması, İş birliğinin geliştirilmesi ve ortak iş yapma kültürünün oluşturulması, Üniversite-Sanayi, Kamu-Sanayi birlikteliğinin güçlendirilmesi, Özel ve kamusal kaynakların rasyonel kullanılmasının sağlanması, Firmaların, Yeni teknolojilere ve Endüstri 4.0’a adaptasyon…

daha fazla oku
Kocaeli Valisi Başkanlığında Müteşebbis Heyet Toplantısı

İmes Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı, Kocaeli Valisi Hüseyin AKSOY Başkanlığında OSB Müteşebbis Heyeti üyelerinin katılımı ile Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapıldı. Bölgemizde yapılması planlanan Mükemmeliyet Merkezi Projesinin ana temayı oluşturduğu toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İrfan KÜÇÜKAY yaptığı sunumla Mükemmeliyet Merkezi ile ilgili detayları Sn. Vali Hüseyin AKSOY ve tüm katılımcılara anlattı. Toplantı gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti ve hatıra fotoğrafı ardından son buldu.

daha fazla oku
Mükemmeliyet Merkezi Mutabakat Metni

Dün(2.05.2018) imzalanan Uygulamalı İleri Mühendislik Mükemmeliyet Merkezi Projesi için; “Bugün Uygulamalı İleri Mühendislik Mükemmeliyet Merkezi ile ilgili bir protokol imzalayacağız.

daha fazla oku
Exit mobile version