İMES OSB TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ

İMES OSB TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ

Kocaeli Gebze VI. (İMES) Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, 1994 yılında İMES Sanayi sitesinde başladığı üretim serüvenine yılda 32’si yabancı sermayeli, 80’ni küçük sanayi sitesi olmak üzere toplamda 308 firma ile hızla devam ediyor.

28 Ağustos 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın telekonferans katılımı ile İMES OSB’de Türkiye’nin ekonomisine katma değer oluşturacak 32 firmanın üretim tesisi açıldı.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın İstanbul’da katıldığı bir programdan İMES Dilovası OSB’ye bağlanarak, açılışı gerçekleştirdi. Toplu açılış töreni programına Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali DÖNMEZ, Kocaeli Milletvekili Emine ZEYBEK ve Cemil YAMAN, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir BÜYÜKAKIN, İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal AKAR, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa ÇÖPOĞLUBilişim Vadisi Genel Müdürü A. Serdar İBRAHİMCİOĞLU ile açılışı yapılacak olan 32 firma temsilcisi katıldı.

Açılışı yapılan 32 firmanın son teknolojik altyapı ile donatılmış üretim tesis yatırım bedeli 1 Milyar TL’dir. İlk yıl 1500 kişiyi istihdam edecek bu tesisler, 2023 yılına kadar 10 Bin kişiye istihdam alanı sağlamayı hedeflemektedir.